חוזרים לשגרה, שומרים על ההנחיות – על חיטוי מבנים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
חיטוי מבנים

העובדים שלכם וכך גם אתם, עושים כל שאתם יכולים בכדי להימנע מהידבקות והדבקה של אחרים. לצערם של כולם, גם כששומרים על היגיינה ומקפידים על ההנחיות (גם על אלו הקשות ביותר ליישום), קיים הסיכוי להידבק. עובד שלכם חזר מחו”ל, ומלבד שוקולדים לצוות הוא הביא איתו גם נגיף? לקוח שלא כיבד את הנחיות הבידוד הגיע אליכם לעסק? אל תהססו או תחשבו פעמיים – בצעו חיטוי למבנה בו אתם עובדים!

מהן המוטיבציות העיקריות לחיטוי מבנים?

לחיות ב”שגרת חירום” – מבלי לצאת מהבית, לראות את המשפחה ולפגוש חברים, זו אפשרות. עם זאת, אפשרות טובה יותר ובעיקר בריאה יותר, היא לקיים חיים לצד הנגיף. אימוץ המלצות המומחים בתחום, עשוי להפחית משמעותית את סיכויי ההידבקות. דבר נוסף שתוכלו לעשות בכדי להיות שקטים יותר, הוא לחטא את מבנה העסק (חנות/משרד וכיוצא בזה). מדוע החיטוי צריך לעניין גם אתכם?

  • סביבת עבודה בטוחה לצוות – יש לכם אחריות גדולה כלפי העובדים שלכם! אנו משערים כי משאלתכם אינה להעניק להם רק מקום עבודה, אלא מקום עבודה בטוח ובריא עבורם. הדבר האחרון שתרצו לגלות בדיעבד, הוא שיכולתם לקטוע/למנוע הדבקות ולא עשיתם זאת. חיטוי מבנים הינו פעולת מנע איכותית, שעשויה לחסוך מכם חוסר נעימות והלקאה עצמית, ומהעובדים – עוגמת נפש ותסכול רב.
  • אחריות כלפי לקוחותיכם – עוד  הרבה לפני שאתם מספקים שירות מעולה ומוכרים מוצר מצוין, יש לדאוג לדבר מהותי וחשוב הרבה יותר: בריאות ושלום הלקוחות. מבנה מחוטא מפחית משמעותית את סיכויי ההדבקה בנגיף, כך שבמידה ואתם מקבלים לקוחות פרונטלית, ראוי שתחטאו אותו. 

“באילו מקרים כדאי לי לשקול לחיוב חיטוי מבנים?”

זו שאלה מצוינת! אנחנו לא ממליצים על החיטוי של המבנה באופן גורף, אלא אך ורק אם ישנו חשש ממשי כי הנגיף “נכח” במבנה. מאחר ואתם פוגשים אנשים ומתנהלים במרחב הציבורי, באופן טבעי פוטנציאל ההידבקות – קיים. ולכן, במידה ונודע לכם כי אתם/לקוח/עובד שנכח במבנה הגיע במגע עם אדם חולה, דאגו לחטא אותו. כך, ניתן למנוע הדבקות נוספות ולהבטיח את שלומם של יתר העובדים.

“אילו אזורים במשרד יחוטאו במסגרת חיטוי מבנים?”

מיותר לציין כי גם לחיצה על כפתור הקומה במעלית, עלולה להסתיים בהדבקה. ולכן, החיטוי יכלול את כל המרחבים המשותפים, בהם עוברים ונוגעים עשרות ומאות בני אדם בכל יום. בין היתר, יחוטאו ידיות הדלתות, עמדות העבודה, מגירות ומדפים, כיסאות, טלפונים, מטבחון ועוד. 

חשוב להדגיש: חיטוי מבנים לא מחליף בשום אופן היצמדות להנחיות ואימוץ דפוסים היגייניים-אחראיים. מלחמות בנגיפים מטבען אינן פשוטות, בעיקר משום ש”הלחימה” מתבצעת תוך כדי למידתם. חיטוי המבנה בו אתם עובדים, הינו צעד נוסף שראוי לנקוט בו בלחמה כנגד הנגיפים. לפרטים נוספים וייעוץ מקצועי אודות חיטוי מבנים, אתם מוזמנים לפנות אלינו כעת – 073-374-4828