חיטוי הבית מקורונה – האם הוא תופס לכל הוריאנטים?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
חיטוי הבית מקורונה

עקב התפרצות נגיף הקורונה המכונה SARS COV2 נוצרה בעולם בהלה ומדינות רבות כולל ישראל החלו לנקוט במדיניות של בידודים, ביטולי טיסות, ביצוע בדיקות במטרה לאבחן את המחלה, סגרים ולאחרונה החלו לבצע בארץ גם בדיקות סריולוגיות רבות לאיתור נוגדנים של המחלה. אחד התהליכים אותם מבצעים במקומות רבים הן במגזר הציבורי והן במגזר בפרטי הוא ניקוי וחיטוי חללים. הסיבה לכך היא משום שהנגיף מדבק לא רק מאדם לאדם דרך רוק ו/או שיעול, אלא גם יש לא יכולת עמידות מאוד גבוהה על משטחים. כלומר, ברגע שאדם נוגע במשטח המזוהם בנגיף, לאחר מכן נוגע בפה, בעיניים או באף, הוא יכול להידבק במהירות. דבר נוסף שידוע על הנגיף הוא שיש לו מעטפת חלבונית ולכן הוא רגיש מאוד לחומרי חיטוי שזמינים לנו וזו גם הסיבה שהוצבו מתקנים רבים לחיטוי הידיים בכל המקומות הציבוריים. 

ריבוי הוריאנטים

אחד הקשיים הכי בולטים בתהליך ההתמודדות עם המחלה הוא בכך שכל הזמן נוצרים סוגים שונים שלה המכונה וריאנטים. בכל יום משרד הבריאות מצהיר על מידע ונתונים חדשים אודות הנגיף ועדיין לא ניתן לדעת באופן וודאי איך הוא משפיע על הגוף שלנו ואיך המחלה מתנהגת לטווח הארוך. מה שכן אנחנו יודעים הוא שהוירוס חי עד למשך של שבועיים על משטחים בטמפרטורה של 20 מעלות ולכן קיימת חשיבות רבה לחיטוי של חללים ומשטחים על בסיס טכנולוגיה מתקדמת. בנוסף לכך, עלינו להקפיד על מרחקים סבירים בין אנשים, עטיית מסכות ושטיפת ידיים באופן תדיר. החיטוי חייב להתבצע על ידי צוות מקצועי, מיומן שעבר לכך הכשרה ייעודית. חברת קלירונה מבצעת חיטוי וניקוי קורונה באמצעות טכנולוגיה ייחודית ומתקדמת הפותחה בארצות הברית ומנתונים עולה כי החיטוי יעיל לא רק לוירוס המקורי, אלא גם לכל הויראנטים שהוא מייצר. החיטוי יעיל נגד זיהומים ומזיקים הנחשבים למאוד עמידים ומאושר על ידי ה- EPA.

חיטוי הבית מקורונה - האם הוא תופס לכל הוריאנטים?

כיצד מתבצע החיטוי?

החיטוי נעשה באמצעות יינון בינארי שזה בעצם פירוק של מי חמצן בריכוז גבוה תוך יצירה של רדיקלים חופשיים הפוגעים במזיקים ומפרקים אותו. התמיסה מפרקת את הרכב החומרים וכך תאים ביולוגיים של הנגיף מושמדים. החמצון פוגע במעטפת של התאים, בחלבונים ובכל מה שמרכיב את הנגיף ומבצע נטרול מלא. מדובר במערכת מתקדמת ומאוד קלה לשימוש באמצעותה ניתן לחטא חללים מסוגים שונים בצורה יעילה ומהירה. לאחר החיטוי ניתן יהיה להיכנס לחלל ללא כל עיכובים ולהמשיך בחייכם כאגיל. 

מתי יש לבצע חיטוי בחללים נגד קורונה ונגד הויריאנטים של הנגיף?

יש לבצע חיטוי בבתים פרטיים או במקומות ציבוריים ברגע שידוע על אדם שהיה נוכח במקום ונכנס לבידוי לאחר שנחשף לחולה קורונה. 

לפרטים ומידע נוסף על חיטוי חללים, צרו איתנו קשר ונשמח לעזור.