חיטוי משטחים – איך עושים את זה כמו שצריך?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
חיטוי משטחים - איך עושים את זה נכון

בעקבות השנתיים האחרונות, שנתיים בהן כולנו ספגנו את מכת הקורונה בצורה כזו או אחרת, עלתה המודעות בצורה ניכרת לגבי היגיינה, שמירה על סטריליות ועל הניקיון. אנשים רבים שואלים את עצמכם שאלות הקשורות לחיטוי משטחים בבית ובמשרד ואיך עושים את זה נכון, האם בכל פעם שאנחנו יוצאים החוצה אנחנו צריכים לכבס את הבגדים שלנו, כל כמה זמן ומתי עלינו לשטוף ידיים ועוד. בשורות הבאות ננסה לענות על השאלות שמעסיקות את רוב הישראלים.

נתחיל במשטחים

על פי ה- CDC ובדיקות שנערכו ביפן, הנגיף מסוגל לשרוד על משטחים עד 17 ימים. ממחקר שנעשה בדקו משטחים לאורך זמן וניסו להבין האם אותם משטחים יכולים לגרום להידבקות בנגיף. הנתונים מראים כי על משטחים עשויים מתכת כמו ידיות של דלתות, כלי מטבח מנירוסטה, משטחי עץ כמו רהיטים, אביזרים וספסלים ציבוריים ומוצרים העשויים מפלסטיק, הנגיף יכול לשרוד בין 2-5 ימים. על אריזות קרטון לעומת זאת ומשלוחי דואר, הוא מסוגל לשרוד עד 24 שעות. על כלים העשויים מקרמיקה הנגיף יכול לשרוד 5 ימים ועל כלי נחושת או אלומיניום בין 2-8 שעות בסך הכל. 

אז מה כדאי לעשות?

על פי ההנחיות של ה- OCD, כדאי לחטא משטחים בהם אנו עושים שימוש תכוף בבית לפחות פעם ביום. ידיות של דלתות, מתגים בהם אנו מדליקים את האור, טלפונים, משטחי הכנות במטבח, רהיטים ומקלדות של מחשב. גם כדאי לחטא פעם ביום באמצעות אקנומיקה את האסלה, הכיורים והאזורים השונים במטבח. לסמרטפונים וידיות ניתן לעשות שימוש במגבון המכיל אלכוהול. 

מה לגבי שטיפת ידיים?

את הידיים כדאי לשטוף אחרי שמנקים את האף, אחרי שמשתעלים או מתעטשים. בנוסף, אחרי שחוזרים הביתה מכל מקום כמו קניות או העבודה, שווה לשטוף ידיים וגם אחרי ששמים ומורידים כפפות. אחרי שנוגעים בילד או באדם אחר גם אם הוא בריא, אחרי שנוגעים בבעלי חיים, לפני שנוגעים בפנים ולפני שמכינים אוכל, כדאי גם כן לשטוף את הידיים בצורה יסודית לפחות 20 שניות במים ובסבון. להשלמת הפעולה, כדאי לנגב את הידיים בנייר ולא במגבת. נסו לצמצם את השימוש באלכוג‘ל שמייבש מאוד את העור והעדיפו סבון ללא סבון או סבון עם לחות כדי לא לייבש את העור. 


רוצים לחטא את כל המשטחים אצלכם בבית, בדירה או במשרד בצורה יסודית? עוברים דירה ורוצים לעבור שהכל מחוטא ומבריק? היו אצלכם בבית מזיקים ואתם רוצים לחזור לשגרה? חברת CLEARONA תבצע עבורכם חיטוי משטחים בהתאמה אישית. לאחר החיטוי תוכלו לחזור לשגרה בטוחה ללא חשש מחיידקים, זיהומים ומזיקים מסוגים שונים. בנוסף, אם התגלה בסביבה שלכם אדם שחלה בנגיף, חיטוי משטחים הוא פתרון מצוין. כל שנותר לכם לעשות הוא ליצור איתנו קשר ונשמח לחזור אליכם במהרה.